tel.: 661-456-785 adres: Os. Stare Żegrze 55, 61-249 Poznań

Fantastyczny Dzień Konia!!!

30.04 w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Konia. Wśród przedszkolaków jest kilkoro bardzo zafascynowanych i zakochanych w tych wyjątkowych zwierzętach dlatego nie mogliśmy pominąć tak ważnego dla nich święta. Dzieciom zwierzęta te kojarzą się szczególnie z konikami na biegunach, przytulankami, nadrukami na ubraniach czy stworzeniami występującymi w  bajkach, ale niejeden przedszkolak miał okazję już na prawdziwego konia wsiąść i było to niezapomniane przeżycie.

Na zajęciach omówiliśmy ich wygląd zewnętrzny, umaszczenia, chody, pożywienie oraz funkcje, jakie pełnią w życiu ludzi. Nie zabrakło zabaw ruchowych z “konikami” w roli głównej. Dzieci poznały również końskie zwyczaje i  zrobiły wspaniałe prace plastyczne.

Jednak największą atrakcją dla wszystkich była przejażdżka na koniku na biegunach =)