tel.: 661-456-785 adres: Os. Stare Żegrze 55, 61-249 Poznań

Światowy Dzień Książki

Zalet czytania z dzieckiem jest mnóstwo! Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu i czasu z dzieckiem. Dlatego tak ważne jest, aby kształtować chęć czytania od najmłodszych lat. My staramy się to robić każdego dnia w przedszkolu, a Dzień Książki jest jednym z ważniejszych świąt na naszej liście wydarzeń.

Tego dnia dzieci poznały historię książki, dowiedziały się jak powstaje i jak należy o nią dbać. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości. Nie zabrakło również zagadek słownych i obrazkowych, gier i zabaw edukacyjnych. Dzieci wykonały również własne zakładki do swoich ulubionych książeczek, które tego dnia chętnie przynosiły do przedszkola.

Ruszyła  również akcja ,,Wędrująca Książka”- wymiana książek.